dziewczynka korzysta z wirtualnego laboratorium

Wirtualne Laboratorium „Empiriusz”

Przedstawiamy Państwu nasz nowy nabytek – nowoczesną wirtualną pracownię chemiczną „Empiriusz”. Niewiele szkół może się poszczycić jej posiadaniem.

Wirtualne Laboratorium „Empiriusz” jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego, które zawsze w pełni wyposażone jest w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.

Uczeń, korzystając z gogli oraz specjalnych rączek, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wnioski. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

„Empiriusz” oraz wiele innych pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów zakupiony został ze środków rezerwy subwencji oświatowej na doposażenie pracowni chemicznej, fizycznej, biologicznej i geograficznej.