logo kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Konkursy „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Uwaga!!!! Konkurs!!! Kochani, nasza szkoła kolejny raz włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno – profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Celem kampanii jest propagowanie nowoczesnej profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży, zwiększanie samoświadomości, samopoznanie i samoakceptacja, ograniczenie podejmowania przez dzieci zachowań ryzykownych. W tym roku zostały ogłoszone konkursy:

1. Nie czas na nudę!– konkurs plastyczno-literacki (indywidualny); dla przedszkolaków oraz uczniów 1-8 klasy. Zadanie konkursowe: Zadaniem uczestnika konkursu „Nie czas na nudę!” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej sposób na pokonanie/poradzenie sobie z nudą lub pomysł na spędzanie czasu bez nudy, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie.

2. Nie czas na nudę – konkurs filmowy (zespołowy); dla uczniów 1-8 klasy szkoły podstawowej. Zespoły mogą liczyć m.in. 3 osoby. Zadaniem uczestników konkursu filmowego „Nie czas na nudę!” jest nagranie krótkiego (maksymalnie 3 minutowego) filmu pod hasłem „Nie czas na nudę”. Od autorów filmu zależy w jaki sposób przedstawią tematykę filmu. Film ma stać się inspiracją dla rówieśników do spędzania czasu w sposób atrakcyjny i konstruktywny, bez czasu i miejsca na nudę.

Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenia do p. Marii Szymczak.