na zdjęciu duża ilość maseczek, plastrów, bandaży

OPATRUNEK NA RATUNEK

W tym roku szkolnym rusza kolejna akcja "Opatrunek na ratunek".

Co zbieramy: gazy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe, Sudocrem, maść cynkowa, płyny do odkażania np. Octanisept. Wszystkie dary składamy w specjalnie oznaczonym kartonie.

Już teraz dziękujemy za chęć pomocy i zaangażowanie.

rozłupany kasztan, dwa kasztany w jednej skorupie, w tle więcej kasztanów w skorupach

KASZTANOBRANIE

Rada Rodziców zachęca wszystkich uczniów i przedszkolaków do zbierania Kasztanów. Dochód ze sprzedaży zasili środki Rady Rodziców.

Dla osoby, która uzbiera największą ilość kasztanów przewidziana jest NAGRODA!!! Serdecznie zapraszamy!!!

Kasztany zbieramy w domu, przynosimy w wyznaczonym terminie.

dwoje przebranych dzieci zbiera i segreguje odpady

REGION CZYSTY NA 6

To już V edycja KONKURSU ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH " REGION CZYSTY NA 6", w którym nasza szkoła bierze udział. W tym roku w ramach akcji będziemy zbierać zużyte baterie.

Plastikowe nakrętki przekazujemy naszemu uczniowi z klasy IV, na wsparcie jego rehabilitacji. Natomiast aluminiowe puszki zbieramy i przekazujemy w ramach akcji "PUSZKOBRANIE".

I etap zbiórki zużytych baterii potrwa w naszej szkole do 3 stycznia 2023.

II etap zbiórki do 5 maja 2023.

Zachęcamy do udziału.

stos pozgniatanych aluminiowych puszek po napojach

PUSZKOBRANIE - XXI Gminny Konkurs Ekologiczny

Kolejny rok nasza szkoła bierze udział w akcji "PUSZKOBRANIE", której celem jest propagowanie selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów. Zbieramy aluminiowe puszki po napojach i gromadzimy je w formie zgniecionej w domach do 19 maja 2023 roku. Zgromadzone odpady prosimy dostarczyć do szkoły w terminie: 15 - 19 maja 2023 roku. Wpływy z tytułu sprzedaży puszek zasilą konto Rady Rodziców.

 

wiklinowy kosz z napisem "Zbiórka nakrętek"

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE

Nakrętkowa akcja wsparcia dla naszego ucznia i kolegi z klasy III - Tomka. Serdecznie zachęcamy do zbiórki plastikowych nakrętek, które w znaczący sposób  mogą pomóc naszemu uczniowi m. in. poprzez dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego, a dokładnie specjalnego rowerka, o którym marzy Tomek.  Zebrane fundusze z recyklingu plastikowych nakrętek, to dodatkowa szansa na rehabilitację i potrzebny sprzęt. Dlatego zachęcamy wszystkich do pomocy i wsparcia.

Razem możemy więcej 🙂

plakat akcji "góra grosza"

GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie przyłącza się do akcji "Góra grosza". Celem akcji  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

W związku z powyższym chętne dzieci prosimy o pomoc i wsparcie w postaci monet, które będziemy zbierać do oznaczonych pojemników.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 01.11.2021 do 30.06.2022.

 

logo caritas

SZKOLNE KOŁO CARITAS - ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Adwent to radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pragniemy dzielić się tą radością z ludźmi potrzebującymi, samotnymi, chorymi, i powiedzieć im że nie są sami, że są dla nas ważni, że o nich pamiętamy. Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie, pamiętając o potrzebach drugiego człowieka, zachęca wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się w świąteczną akcję zbiórki żywności. Z zebranych darów żywnościowych członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotują świąteczne paczki dla osób samotnych, chorych, starszych, z wiosek obwodu naszej szkoły. Do specjalnie przygotowanych kartonów w szkole można składać żywność o długim terminie ważności , m.in. cukier, mąkę, makaron, olej, ryż, dżemy, słodycze, herbatę, kawę, pierniki, itp.  Zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowania kartek świątecznych z życzeniami, które na pewno sprawią wielką radość obdarowanym.

Dary będziemy zbierać do IV niedzieli Adwentu - 19 grudnia 2021r.

Już teraz pragniemy serdecznie podziękować za otwarte serca i  zaangażowanie w pomoc okazaną bliźniemu. Życzymy pięknego przeżywania Adwentu.

SZKOLNE KOŁO CARITAS z opiekunem p. Martą

 

zdjęcie psa

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W GAJU

Rozpoczynamy zimową zbiórkę dla bezdomnych zwierząt w Gaju :

Do 17 grudnia będziemy zbierać m.in. nawilżające chusteczki ( takie, jak dla małych dzieci), rękawiczki jednorazowe, żwirek "Benek", koce. Takie są obecnie największe potrzeby schroniska. Dary składać można do przygotowanego w szkole pojemnika, a także u p. Marty Rymaniak i p. Marysi Staszak.

Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

 

ulotka akcji "Podaruj mi okulary". Na zdjęciu murzynka.

AKCJA "PODARUJ MI OKULARY"

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji PODARUJ MI OKULARY, którą zorganizowało Szkolne Koło Misyjne działające w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie. Do dnia 17 grudnia w naszej szkole będziemy zbierać okulary, które zostaną przekazane mieszkańcom Afryki i Papui Nowej Gwinei. Okulary można dostarczyć do szkolnej biblioteki. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy pamiętając o słowach: POMOC JEDNEJ OSOBIE NIE ZMIENI CAŁEGO ŚWIATA, ALE MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT JEDNEJ OSOBY.