na zdjęciu duża ilość maseczek, plastrów, bandaży

OPATRUNEK NA RATUNEK

W tym roku szkolnym rusza kolejna akcja "Opatrunek na ratunek".

Co zbieramy: gazy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe, Sudocrem, maść cynkowa, płyny do odkażania np. Octanisept. Wszystkie dary składamy w specjalnie oznaczonym kartonie.

Już teraz dziękujemy za chęć pomocy i zaangażowanie.

rozłupany kasztan, dwa kasztany w jednej skorupie, w tle więcej kasztanów w skorupach

KASZTANOBRANIE

Rada Rodziców zachęca wszystkich uczniów i przedszkolaków do zbierania Kasztanów. Dochód ze sprzedaży zasili środki Rady Rodziców.

Dla osoby, która uzbiera największą ilość kasztanów przewidziana jest NAGRODA!!! Serdecznie zapraszamy!!!

Kasztany zbieramy w domu, przynosimy w wyznaczonym terminie.

dwoje przebranych dzieci zbiera i segreguje odpady

REGION CZYSTY NA 6

To już V edycja KONKURSU ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH " REGION CZYSTY NA 6", w którym nasza szkoła bierze udział. W tym roku w ramach akcji będziemy zbierać zużyte baterie.

Plastikowe nakrętki przekazujemy naszemu uczniowi z klasy IV, na wsparcie jego rehabilitacji. Natomiast aluminiowe puszki zbieramy i przekazujemy w ramach akcji "PUSZKOBRANIE".

I etap zbiórki zużytych baterii potrwa w naszej szkole do 3 stycznia 2023.

II etap zbiórki do 5 maja 2023.

Zachęcamy do udziału.

stos pozgniatanych aluminiowych puszek po napojach

PUSZKOBRANIE - XXI Gminny Konkurs Ekologiczny

Kolejny rok nasza szkoła bierze udział w akcji "PUSZKOBRANIE", której celem jest propagowanie selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów. Zbieramy aluminiowe puszki po napojach i gromadzimy je w formie zgniecionej w domach do 19 maja 2023 roku. Zgromadzone odpady prosimy dostarczyć do szkoły w terminie: 15 - 19 maja 2023 roku. Wpływy z tytułu sprzedaży puszek zasilą konto Rady Rodziców.

 

wiklinowy kosz z napisem "Zbiórka nakrętek"

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE

Nakrętkowa akcja wsparcia dla naszego ucznia i kolegi z klasy III - Tomka. Serdecznie zachęcamy do zbiórki plastikowych nakrętek, które w znaczący sposób  mogą pomóc naszemu uczniowi m. in. poprzez dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego, a dokładnie specjalnego rowerka, o którym marzy Tomek.  Zebrane fundusze z recyklingu plastikowych nakrętek, to dodatkowa szansa na rehabilitację i potrzebny sprzęt. Dlatego zachęcamy wszystkich do pomocy i wsparcia.

Razem możemy więcej 🙂

plakat "góra grosza"

GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie przyłącza się do akcji "Góra grosza". Celem akcji  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

W związku z powyższym chętne dzieci prosimy o pomoc i wsparcie w postaci monet, które będziemy zbierać do oznaczonych pojemników.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 01.11.2022 do 28.02.2023.

 

logo caritas

SZKOLNE KOŁO CARITAS

 

zdjęcie psa

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W GAJU

Rozpoczynamy zimową zbiórkę dla bezdomnych zwierząt w Gaju :

Do 20 stycznia 2023r. będziemy zbierać m.in. nawilżające chusteczki ( takie, jak dla małych dzieci), rękawiczki jednorazowe, żwirek "Benek", koce. Takie są obecnie największe potrzeby schroniska. Dary składać można do przygotowanego w szkole pojemnika.

Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

 

ulotka akcji "Podaruj mi okulary". Na zdjęciu murzynka.

AKCJA "PODARUJ MI OKULARY"

.