półka z książkami w bibliotece

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PONIEDZIAŁEK:       9:35 - 10:30, 13:15 - 14:10

WTOREK:                    12:30 - 13:15, 14:10 - 14:15

ŚRODA:                        10:30 - 11:15, 12:10 - 12:30

CZWARTEK:               9:35 - 10:20, 12:10 - 12:30

PIĄTEK:                       11:15 - 11:25

dzieci stoją, w rękach trzymają swoje prace- koty z wełny

DZIEŃ KOTA

Z okazji Dnia Kota, który przypada w tym roku 17 lutego, w ramach zajęć bibliotecznych, nasi uczniowie poznali przygody małego kotka z powieści pt. "Przygody Filonka Bezogonka". Historia bardzo dzieci zainteresowała i kolejne jej rozdziały będą ubogacać nasze lekcje biblioteczne. W ramach Dnia Kota wykonane zostały kocie zakładki, a nasze przedszkolaki wykonały kotki w wełnianych sweterkach.

piątka dzieci w czapkach Mikołaja przy drewnianym teatrzyku
MIKOŁAJKOWA LEKCJA BIBLIOTECZNA
Kolejna odsłona teatrzyku Kamishibai na zajęciach bibliotecznych. Dziś nie mogło być inaczej, jak tylko mikołajkowo, więc i bajka dotyczyła bohatera dzisiejszego dnia. Pierwszaki wysłuchały i obejrzały historię pt. " Prezenty Świętego Mikołaja", dzięki której już wiedzą, skąd Św. Mikołaj wie, kto zasługuje na prezent. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały świąteczne skarpety, które udekorowały według własnych pomysłów.
czworo dzieci w kapeluszach

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE

Dnia 20października na zajęciach bibliotecznych było EKOLOGICZNIE i KREATYWNIE. Uczniom towarzyszył temat o ekologii, książki i czasopisma przyrodnicze. Nasi uczniowie to także zdolni projektanci ekologicznych kapeluszy i biżuterii.

drewniany teatrzyk dla dzieci, bajka "Pinokio"

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest od 2001 roku. Celem tego dnia jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Data nie jest przypadkowa, bowiem to dzień urodzin znanej pisarki Janiny Porazińskiej, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. W ramach zajęć bibliotecznych uczniowie z klasy 4 zmierzyli się z głośnym czytaniem bajek, wykorzystując teatrzyk Kamishibai. Natomiast nasze pierwszaki wysłuchały bajki i wykonały kolorowe ilustracje.

logo fundacji, anioł

KONKURS "CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ"

Pragniemy, aby uczniowie naszej szkoły, nasi przyszli absolwenci potrafili każdego dnia dostrzegać wartość bezinteresownej pomocy i działań na rzecz innych ludzi. Nasza szkoła również potwierdziła swój udział  w Ogólnopolskim Konkursie "Cukierek za życzliwość - i TY możesz zostać wolontariuszem". Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Marta. Chętni uczniowie, którzy potwierdzili swój udział otrzymali karty informacyjne i regulamin, a także oświadczenie dla rodziców. Etap wewnątrzszkolny potrwa do 15 stycznia 2022r.

Naszym małym wolontariuszom życzymy wytrwałości i już dziś gratulujemy podjętego pierwszego kroku na drodze kształtowania swojej wrażliwości i bezinteresowności względem drugiego człowieka.

POWODZENIA DLA WSZYSTKICH!!!

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS FUNDACJI DWA SKRZYDŁA - kierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Regulamin dostępny pod adresem: www.dwaskrzydlaaniola.pl

W IX edycji wzięło udział ponad 300 szkół i 13000 uczniów. Chodźcie i zobaczcie jak wiele dobra możecie uczynić.

Nagrody: Świadectwo szlachetności, Puchary i Cukierki.

kolorowa gra kartonikowa, układanka

ŚWIERSZCZYKOWE GRY KARTONIKOWE

Dziś w ramach zajęć bibliotecznych uczniowie z klasy 7 i 8  współpracując w zespołach, doskonalili umiejętność logicznego myślenia korzystając z kartonikowych gier, które zawarte są w każdym numerze dziecięcego magazynu czytelniczego "ŚWIERSZCZYK". Zespołowa rywalizacja, wspólne rozwiązywanie zagadek, a nade wszystko dobra zabawa, jednym słowem zajęcia bardzo udane.